į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Apie mus » Naujienos
Motinos diena (2018-05-01)

Kauno folkloro ansamblio "Žaisa" Liaudies dainos ir šokio entuziastai į pirmąją repeticiją susirinko 1988 m. pradžioje, ir ligi šių dienų ansamblis šoka, dainuoja ir buria visus, mylinčius liaudies dainą ir šokį. Ansamblio repertuarą sudaro XIX-XX a. įvairių Lietuvos regionų liaudies dainos, sutartinės, romansai, šokiai, instrumentinė muzika, o ansambliečių kostiumai reprezentuoja skirtinguose Lietuvos regionuose senųjų kaimo žmonių dėvėtą išeiginį rūbą.

Ansamblis yra parengęs daug turiningų programų: "Teka upelė, lylio",  "Ant tėvulio dvaro", "Prašom sveče kieminėt", "By tik led, trypkem da...", Rasos, Advento, Velykų ir kt.  

Per ilgus veiklos metus folkloro ansamblis aktyviai koncertuoja ne tik Kaune ir Kauno apskrityje, bet ir įvairiuose Lietuvos kaimuose ir miesteliuose, yra nuolatinis Dainų švenčių dalyvis. Ansamblis kasmet koncertuoja tarptautiniuose folkloro festivaliuose: Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje, Portugalijoje, Makedonijoje, Slovakijoje, Serbijoje, Kipre, Lenkijoje. 2008 m. išleistas dainų kompaktinis diskas "Ant Tėvulio didžio dvaro", o 2011 m. video filmas "Iš kur teka nemunai..."