į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Stiklo muziejus ir paveikslų galerija » Edukacinės programos

Edukacinė programos

 

Edukacinės programos „Tapyba ant stiklo“, "Nuo vilnos iki siūlo". Tai susikaupimo, teigiamų emocijų ir geros nuotaikos kupinos edukacinės programos vaikams ir suaugusiems, šeimoms.

„Tapyba ant stiklo" metu dalyviai susipažins su stiklo istorija nuo ištakų iki šių dienų, šiuolaikiniais stiklo dekoravimo būdais ir technikomis, pasinėrę į kūrybos procesą sukurs sau meno dirbinį iš stiklo. 

„Nuo vilnos iki siūlo“ – tai edukacinė programa, norintiems sužinoti, kaip vilna virsta siūlais. Edukacijos metu:

* sužinosime, kokius vilnos apdirbimo būdus naudojo mūsų senoliai;

* susipažinsime su verpimo įrankiais, jų istorija bei panaudojimo galimybėmis;

* paliesime skirtingus pluoštus, pamatysime jų paruošimo verpimui būdus;

* mokysimės verpti seniausiu verpimo įrankiu verpstuku.

Verpimas – labai senas amatas.

Žmogus mokėjo verpti jau akmens amžiuje – X-XII tūkstantmetyje prieš Kristų. Seniausias verpimo būdas – linų pluošto sukimas pirštais. Taip verpė daugelis pasaulio tautų. V tūkstantmetyje prieš Kristų žmonės sugalvojo pirmąjį verpimo įrankį – verpstę. Tai plonėjantis apvalus pagaliukas ir ant jo užmautas smagratis iš molio, akmens ar gintaro arba išpjautas iš to paties medžio gabalo.

 

Priimamos dalyvių grupės nuo 6 asmenų.

Programos trukmė: 90 min 

Programos kaina 1 asmeniui – 8 Eur (į kainą įskaičiuotos visos kūrybai reikalingos medžiagos, muziejaus lankymas. Gido paslauga nekainuoja.) 

 

Yra galimybė rengti išvažiuojamąsias edukacijas.

 

Informacija moksleivių ir darželinukų grupėms (kaina - 8 Eur)

(1-4 klasių mokiniams Kultūros paso paslauga - 8 Eur) 

Tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis meninius gebėjimus per tapybos ant stiklo meno pažinimą ir suvokimą bei realizuojant save per meninę kūrybą.

Uždaviniai: pristatant muziejuje esančius lietuviško stiklo eksponatus, supažindinti su lietuviško stiklo istorija, stiklo dekoravimo būdais ir technikomis; sudaryti sąlygas dalyvių asmeninio potencialo atsiskleidimui, saviraiškai, kūrybiškumui; susikurti meno dirbinį ant stiklo.

Metodai: pasakojimas, dialogas su mokiniais, diskusijos, apibūdinant konkretų eksponatą, demonstravimas, mokinių patirties išsiaiškinimas, minčių lietus, pateikčių naudojimas, individualus kūrybinis darbas.

Priemonės mokiniui: stiklo gaminys, stiklo dekoravimo dažai, kontūrai, įrankiai tapymui, kita dalomoji medžiaga.

Numatoma veikla. Edukacinį užsiėmimą dalyviai pradės trumpa apžvalgine ekskursija po pirmąjį specializuotą stiklo dirbinių muziejų Lietuvoje. Čia susipažins su XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų ir gamyklų bei lietuvių menininkų pagamintais stiklo dirbiniais, stiklo dekoravimo būdais ir technikomis. Po to edukacinėje klasėje kiekvienas programos dalyvis, gavęs darbo priemones, pasitelkęs ekskursijos įspūdžius ir fantazijas, susikurs piešinį popieriuje, kurį  vėliau stiklo dekoravimo priemonėmis perkels ant stiklo, sukurs sau meno dirbinį ant stiklo.

Siektini rezultatai: programos dalyviai įgyja teorinių / praktinių žinių apie lietuvišką stiklą,  kūrybinio proceso metu susipažįsta su tapymo ant stiklo specifika, tam skirtomis priemonėmis ir įrankiais; pasitelkdami saviraiškos laisvę lavina vaizduotę, kūrybinį mąstymą bei kūrybinius gebėjimus; užsiėmimo pabaigoje pasigamina savo kūrybos darbą.  

 

Edukacinė programa „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Šis edukacinė programa vaikams ir suaugusiems – ne tik puikus būdas susipažinti bei supažindinti draugus, atvykusius iš svečių šalių, su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu, bet ir gaminimo drauge pramoga. Dalyviai patys gamins ir galiausiai ragaus savo paruoštą aukštaitišką patiekalą. Priimamos dalyvių grupės nuo 10 asmenų.

Programos trukmė: 90 min 

Programos kaina 1 asmeniui – 10 Eur (į kainą įskaičiuotos visos gamybai reikalingos medžiagos, muziejaus lankymas. Gido paslauga nekainuoja.)

 

Informacija moksleivių ir darželinukų grupėms (kaina - 8 Eur)

Tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu.

Uždaviniai: suteikti mokiniams teorinių / praktinių žinių apie Rytų Aukštaitijos regiono kulinarinį paveldą; ugdyti dalyvių bendravimo ir valgymo kultūrą; sudaryti sąlygas mokiniams gaminti bei ragauti Rytų Aukštaitijos regiono kulinarinio paveldo patiekalų.
Priemonės: prijuostė, vienkartinė kepurė, kočėlas, padėkliukas, maisto produktai.

Metodai: pasakojimas, minčių lietus, diskusija, mokinių patirties išsiaiškinimas, pokalbis, aiškinimas, gaminimas, aptarimas, ragavimas.
Numatoma veikla. Užsiėmimo dalyviai supažindinami su tradiciniais Rytų Aukštaitijos regiono patiekalais, kasdieniais ir šventiniais valgiais, valgymo kultūra. Didžiausias dėmesys skiriamas aukštaitiškiems koldūnams, jų išskirtinumui nuo tokio pat kitų šalių patiekalo, tik kitokiu pavadinimu, jų dydžiui, tešlos storiui. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis kočioja tešlą, renkasi ir dedasi įdarą, mokiniai stebi net kelis koldūnų lankstymo būdus ir išbando. Užsiėmimo metu ragauja savo pasigamintus gaminius bei vaišinasi žolelių arbata.
Siektini rezultatai: mokiniai susipažins su Rytų Aukštaitijos regiono maistu, elgesio kultūra, turės galimybę sukaupti maisto gaminimo patirties, išmoks keletą koldūno lankstymo būdų, kuriuos galės pritaikyti namuose.

 

Vykdomos papildomos edukacinės programos: 

Velykų laikotarpiu - „Velykinio meduolio dekoravimas",

Kalėdų laikotarpiu - „Magiškieji kūčiukai". 

 

Pageidaujantiems siūlome Aukštaitiškų patiekalų degustaciją ir ekskursiją po muziejų. Ragausite 4 aukštaitiškus patiekalus. Kalėdų laikotarpiu siūlome degustaciją „Kūčios aukštaitiškai".

Priimamos dalyvių grupės nuo 10 asmenų. Programos kaina 1 asmeniui – 24 Eur. Gido paslauga nekainuoja. 

 

Papildoma informacija:

Išankstinis edukacinių programų, patiekalų degustacijos ir gido užsakymas

telefonais +370 64174417, +370 64697564 arba el. paštu kaimynystesnamai@gmail.com

Daugiau informacijos www.kaimynystesnamai.lt

Stiklo muziejaus ir paveikslų galerijos adresas: Gedimino g. 10, Balninkų mstl., Molėtų r.